Zgrzewarka doczołowa ZHCN - CNC


Doczołowa automatyczna
Informacje ogólne

Zgrzewarki hydrauliczne doczołowe z systemem automatycznego sterowania typu ZHCN-CNC stoją najwyżej w hierarchii oferowanych modeli. Urządzenia nie wymagają od operatora żadnej ingerencji w proces nastawienia wymaganych sił docisku czy też sterowania odjazdem i dojazdem rury. Rola operatora ogranicza się do założenia rur i włożenia oraz wyciągnięcia frezarki i płyty grzejnej na wyraźny sygnał maszyny. Zgrzewarki automatyczne zyskują największą popularność przy budowie sieci gazowych, gdzie precyzyjne nastawienie parametrów odgrywa niezwykle ważną rolę. Oprogramowanie do wydruków kompatybilne z Windows wersji: XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10.

System aktywnego pomiaru położenia rury

Zgrzewarki typu ZHCN-CNC wyposażone są w system aktywnego pomiaru położenia rury pozwalający na precyzyjną kontrolę nad procesem. Układ sterujący na bieżąco reaguje na zmiany położenia rury i odpowiednio reguluje wartości ciśnienia.

Płyta grzejna PGEN

Sterowanie temperaturą płyty grzejnej odbywa się z poziomu zasilacza hydraulicznego, a dioda umieszczona na puszce płyty grzejnej informuje o tym, czy płyta osiągnęła wymaganą temperaturę. Dokładną wartość temperatury płyty grzejnej można śledzić na wyświetlaczu zasilacza hydraulicznego.

Możliwość rejestracji zgrzewów

Zgrzewarka rejestruje 4000 zgrzewów. Zapisane zgrzewy można zgrać na pendrive i wydrukować w programie do przygotowania protokołów dołączonym na płycie CD do zgrzewarki.