Zgrzewarka doczołowa ZHCN-E

Półautomatyczna z elektroniczną tabelą parametrów zgrzewania
Informacje ogólne

Zgrzewarki doczołowe półautomatyczne typu ZHCN-E służą do zgrzewania rur i kształtek z tworzyw termoplastycznych (PE, PP, PB, PVDF) w zakresie średnic od 50-1200mm. Sterowanie wszystkimi podzespołami urządzenia odbywa się z poziomu zasilacza hydraulicznego typu UHEN-2,5 PLUS, w którym na stałe zainstalowany jest rejestrator zgrzewów, umożliwiający sterowanie zgrzewarką, kontrolę i prezentację prowadzonych czynności, dzięki komunikatom pojawiającym się na wyświetlaczu. Program sterujący kontroluje operatora i zapobiega przed popełnieniem błędów (np. złe nastawienie cisnienia, rozpoczęcie zgrzewania, zanim płyta uzyskała wymaganą temperaturę itd.). Zgrzewarki ZHCN-E mają funkcję automatyzacji części procesu zgrzewania.
Oprogramowanie do wydruków kompatybilne z Windows wersji: Vista, 7, 8, 8.1, 10

Parametry zgrzewania

W zgrzewarkach typu ZHCN-E, po wprowadzeniu do jednostki sterującej parametrów rury i wyznaczeniu ciśnienia wleczenia program sterujący oblicza wszystkie wymagane wartości i prowadzi operatora przez cały proces krok po kroku.

Płyta grzejna PGEN

Sterowanie temperaturą płyty grzejnej odbywa się z poziomu zasilacza hydraulicznego, a dioda umieszczona na puszce płyty grzejnej informuje o tym, czy płyta osiągnęła wymaganą temperaturę. Dokładną wartość temperatury płyty grzejnej można śledzić na wyświetlaczu zasilacza hydraulicznego.

Możliwość automatyzacji części procesu

Zgrzewarki typu ZHCN-E domyślnie pracują w trybie półautomatycznym, podając operatorowi wszystkie wartości, jakich musi przestrzegać, aby wykonany zgrzew był poprawny i nie pozwala przejść do następnego etapu, jeśli etap poprzedni nie został zakończony prawidłowo. Zgrzewarka daje jednak możliwość częściowej automatyzacji pewnych czynności np. automatyczny odjazd i dojazd sań podczas wyciągania płyty grzejnej, czy obniżenie ciśnienia w fazie zgrzewania.