Zgrzewarka doczołowa ZHCN

Doczołowa manualna bez rejestracji zgrzewów
Informacje ogólne

Zgrzewarki hydrauliczne doczołowe bez rejestracji parametrów zgrzewania typu ZHCN wyposażone zostały w elektryczną tabelę parametrów zgrzewania i stanowią rozwinięcie linii zgrzewarek doczołowych typu ZHCB. Na ekranie zasilacza wyświetlane są komunikaty sugerujące kolejność wykonywania czynności w procesie zgrzewania, wartości ciśnienia zgrzewania dla łączonej rury oraz komunikaty ostrzegające przed popełnieniem błędu przez operatora. Zgrzewarka wyposażona jest standardowo w hydroakumlator, gwarantujący prawidłowe ciśnienie w fazie studzenia bez konieczności pracy silnika pompy, co z kolei wpływa na oszczędność na pracy agregatu prądotwórczego.

Parametry zgrzewania

W zgrzewarkach typu ZHCN parametry zgrzewania zostały zapisane w programie sterującym, dzięki czemu po wybraniu wymiarów zgrzewnej rury na wyświetlaczu podawane są parametry tylko i wyłącznie dla obecnie zgrzewnej rury. Pozwala to na sprawną pracę i eliminację błędów operatora.

Płyta grzejna PGEN

Sterowanie temperaturą płyty grzejnej odbywa się z poziomu zasilacza hydraulicznego, a dioda umieszczona na puszce płyty grzejnej informuje o tym, czy płyta osiągnęła wymaganą temperaturę. Dokładną wartość temperatury płyty grzejnej można śledzić na wyświetlaczu zasilacza hydraulicznego.

Możliwość rejestracji zgrzewów

Zgrzewarki typu ZHCN można, w zależności od potrzeb, zmodernizować do wersji półautomatycznej lub w pełni automatycznej po dostarczeniu maszyny do serwisu producenta. W takim wypadku rejestrator jest na stałe zabudowany w zasilaczu hydraulicznym. Możliwość późniejszej modernizacji pozwala na zakup tańszego urządzenia i doposażenia go w system rejestracji w momencie zaistnienia takiej potrzeby.